K La-Vite

Dátum: 01.08.2012

Vložil: rasto

Titulok: Re:Parkovanie na chodnikoch

Podla mojich poslednych informacii by tam mal spravca budovy osadit kamenne kvetinace, ktore zabrania parkovaniu na chodniku. Termin do kedy tak urobi zial neviem.

Odpovedať

—————

Dátum: 30.07.2012

Vložil: Ivan

Titulok: Travicka pri bytovke

Naozaj sa mi ta travicka paci, ale.... uz niekto rozmyslal, ze bude potebne ju aj kosit? Na margo toho, co takto kupit (poskladat sa) na kosacku?

Odpovedať

—————

Dátum: 01.08.2012

Vložil: Mirino

Titulok: Re:Travicka pri bytovke

Zdravim sused,
jasna vec ze to bude treba kosit:-) uz som pozeral nejake kosacky na nete len treba sa dohodnut aku by to chcelo. Elektricke som nasiel tri, uz kvalitne a stoja okolo 200e. K nej bude treba dokupit este nejaky ten dlhy kabel. Motorova kosacka by bola mozno aj vhodnejsia, ale taka kvalitna uz stoji raz tolko ako el. A este treba do nej tankovat + nejaky ten olej a udrzba. Robotnik ( blondak) tu kosil s el. a myslim ze nebol ziadny problem. Som ochotny kosit tie travniky, ako odmenu navrhujem 2€ za byt/mesiac , samozrejme je to len sezonne.

Odpovedať

—————

Dátum: 18.07.2012

Vložil: rasto

Titulok: Vyzva odoslana!

Z celkového počtu 30 vlastníkov s Výzvou :

=============
Suhlasí 18
Nesúhlasí 0
Zdržalo sa 1
Nezastihnutí 11
=============
Spolu 30

Odpovedať

—————

Dátum: 12.07.2012

Vložil: rasto

Titulok: vyzva obyvatelov investorovi

Vcera (11.7.2012) som zacal so zbieranim podpisov pod Vyzvu investorovi na urychlene dokoncenie stavebnych prac. Vyzvu uz podpisala vacsina vlastnikov bytov. Podpisovu akciu ukoncim v nedelu 15.7.2012. Vlastnikov, ktorych nezastihnem doma sa pokusim o ich vyjadrenie sa k teme oslovit telefonicky. Ak mate zaujem o tento dokument v elektronickej forme, poslite mi prosim email na adresu rasto333@gmail.com a ja vam ho obratom zaslem. Do predmetu spravy uvedte prosim cislo vasho bytu. Dakujem.

Odpovedať

—————

Dátum: 29.06.2012

Vložil: rasto

Titulok: Zapis z domovej schodze zo dna 28.6.2012

Ucastnici schodze prekonzultovali nasledujuce okruhy:

1. PLOT ZA DOMOM: Vlastnici bytov vyjadrili podporu p. Rezacovi, ktoreho zaroven poverili zastupovat ich v jednani s investorom ohladne oplotenia zadnej strany bytoveho domu. Pan Rezac bude iniciovat stretnutie s p. Kralovicom, na ktorom mu predlozi argumenty za ucelom dobudovania plotu v rezii investora stavby.
2. VYZVA INVESTOROVI: Pritomni vlastnici bytov ( s podporou vsetkych zucastnenych) sa dohodli na postupe voci investorovi ohladne urychleneho dokoncenia exterieroveho vybavenia domu (oplotenie, detske ihrisko, osvetlenie, zastresenie parkovacich stati, oddychovej zony). Pritomni sa dohodli, ze investorovi zaslu vyzvu podpisanu vsetkymi vlastnikmi, v ktorej ho vyzvu na dobudovanie horeuvedeneho v lehote 30 dni odo dna dorucenia vyzvy. Ku podpisanym vlastnikom by sa mal pripojit aj spravca budovy (informovala p. Federova). Vyzvu pripravi a zasle vlastnikom bytov na schvalenie v co najkratsom case p. Rezac. Po schvaleni a podpisani vyzvy vlastnikmi bude tato nasledne odoslana investorovi.
3. KVALITA VODY: Niektori vlastnici sa stazovali na nedostatocnu kvalitu vody (voda s pritomnostou hrdze, tepla voda je dlhy cas po spusteni studena). Pani Federova bude kontaktovat p. Hubika (vodara), ktory tento problem preskuma priamo u dotknutych, ktori sa pani Federovej prihlasia.
4. UPRATOVANIE: Pritomni sa dohodli, ze zvysia cenu sluzby za upratovanie z povodnych 5 euro na 6 euro / za byt / za mesiac. Upratovat sa budu vsetky spolocne priestory vratane chodieb v kridlach domu 1x tyzdenne (letne obdobie). Sucasny stav nie je vyhovujuci, pretoze je obtiazne vyhodnotit kvalitu upratovania. Pani upratovacku bude kontaktovat s uvedenym navrhom p. Federova.
5. POSTA: Pani Federova informovala pritomnych, ze posta im bude dorucovana do schranok nachadzajucich sa v bytovom dome aj v case po dobudovani oplotenia bytoveho domu. Pani Federova sa zaviazala do konca tyzdna oznacit postove schranky celym menom majitela schranky.
6. ZVONCEKY: Po dobudovani oplotenia bytoveho domu budu pred vstupnu baranu plotu privedene nove panely zvoncekov jednotlivych bytov. Sucasne panely zvoncekov na dome pri vchodovych dverach ostanu tiez. Pani Federova sa zaviazala do konca tyzdna oznacit tieto zvonceky celym menom majitela.
7. MACKY: Pani Michnikova osobne informovala pana Rezaca, ze macky ktore ma doma (4 kusy) su riadne zaockovane a nakolko jej zdravotny stav nadalej nedovoluje jej spoluzite s nimi, budu tieto do konca mesiaca presunute do utulku v rakusku. O volne zijuce macky, ktore sa premnozili v okoli vchodov do budovy pani Michnikova neprejavila zaujem.
8. DLZNICI: Zucastneni sa dohodli, ze od septembra budu dlznici za upratovacie sluzby a za spravu bytoveho domu zverejneni. Forma zverejnenia dlznikov sa zadefinuje dodatocne.
9. LISTY VLASTNICTVA: 17 majitelov bytoveho domu ma na katastralnom urade vystavene Listy vlastnictva.
10. OKNA: Pritomni sa stazovali na nedoliehanie a obtiaznu manipulaciu s oknami sposobenu finalnym nenastavenim jednotlivych okien. Pritomni sa zhodli, ze budu v tejto veci postupovat spolocne, ze budu kontaktovat p. Kralovica, ktoreho poziadaju o zabezpecenie odbornika, ktory pride v dotknutych bytoch okna nastavit.
11. VNUTORNE OSVETLENIE: Pritomni sa zhodli na potrebe nastavit snimace pohybu zabudovanych v interierovom osvetleni spolocnych priestorov na dostatocne dlhy casovy interval, aby sa osvetlenie nevypinalo po prvych sekundach. O potrebe nastavenia bude informovany p. Kralovic, no pritomni neurcili osobu, ktora ho bude kontaktovat v tejto veci.
12. UDRZIAVANIE CISTOTY V BYTOVOM DOME: Pritomni sa zhodli na potrebe udrziavania cistoty spolocnych priestorov. Ak sa najde osoba, ktora nebude tuto zhodu respektovat, bude vyzvana na napravu a uvedenie nou znecisteneho prostredia do povodneho stavu. Pritomni sa zhodli na tzv. Verejnej Hliadke, co znamena ze kazdy obyvatel domu bude dbat na cistotu v dome a v mene vlastnikov upozorni dotycnu osobu, ktora cistotu a poriadok v spolocnych priestoroch dodrziavat nebude.
13. VYKLAPACKY BALKONOVYCH DVERI: Vyklapacky sa budu montovat v 27. tyzdni. Zaloha za jedny dvere je 10 euro, ktore treba uhradit p. Federovej. Celkova cena za montaz je 30 euro/dvere.
14. PARKOVANIE: Pritomni ucastnici vyslovili nesuhlas s parkovanim na chodniku a pristupovej ceste na pozemku bytoveho domu. Pani Federova oboznamila zucastnenych o zamere dobudovania stlpikov a osadeni znacky „Zakaz parkovat” na predmetnom mieste. Naklady na osadenie a material obyvatelia domu platit nebudu.

Odpovedať

—————

Dátum: 21.06.2012

Vložil: rasto

Titulok: Domova schodza

POZVÁNKA NA DOMOVÚ SCHÔDZU
dňa 28.6.2012 (štvrtok) o 19:00 hod

Odpovedať

—————

Dátum: 11.05.2012

Vložil: rasto

Titulok: plot

podla novych informacii plot za domom bude.

Odpovedať

—————

Dátum: 10.05.2012

Vložil: mihal

Titulok: Zapis do katastra

Dobrý deň prajem,

samozrejme Vám rada poskytnem informáciu ohľadom prevodu vlastníckych práv Vášho bytu v projekte LaVita.
Pani Horňáková Vám kvôli svojej pracovnej vyťaženosti nestihla odpovedať, ťiež bola mimo SR.

Návrhy na vklad, ktoré boli podané koncom februára a tiež v priebehu marca, kataster prerušil z rôznych dôvodov, ktoré sa po zložitej komunikácii s katastrálym úradom snažíme priebežne odstraňovať.

V mnohých prípadoch boli neopodstatnené, žiaľ s katastrálnym úradom je to niekedy ako boj s veternými mlynmi.

Výsledkom komunikácie nášho právnika a katastrálneho úradu je nová kúpna zmluva, ktorú budeme musieť nanovo uzavrieť aj s Vami. Kedže ju už máme k dispozícii, v priebehu budúceho týžňa Vás budeme kontaktovať ohľadom podpisu. Kolky, ktoré ste nám odovzdal, máme samozrejme odložené. Následne na to môžme podať na kataster návrh na vklad Vášho bytu.

V našom záujme je všetky konania čo najrýchlejšie uzavrieť, preto veríme, že komunikácia s katastrom už bude prebiehať hladko.

V prípade ďalších otázok ma pokojne kontaktujte,

želám pekný deň,

s pozdravom,

Zuzana Erdélyi

SOLL IN s.r.o.

Odpovedať

—————

Dátum: 06.03.2012

Vložil: mihal

Titulok: Postove schranky

Tak uz su popridelovane, este zostava supnut priezviska buducich majitelov na zvonceky, obdrzat kluce od schranok a mozem si postu coskoro presmerovavat do PK :)

Odpovedať

—————

Dátum: 02.03.2012

Vložil: mihal

Titulok: Opticke sluzby od TELEKOMU

Susedia, date mi prosim vediet, ked budete mat nejake blizsie info ohladom zapojenej a funkcnej optiky? V pripade, ze by ste sa to dozvedeli skor.. Cakam na to jak kura na sopel :)
Dakujem

michal_dobrovodsky@dell.com
0907 860 650

Odpovedať

—————

Dátum: 24.04.2012

Vložil: Ivan

Titulok: Re:Opticke sluzby od TELEKOMU

No ja som si uz Optik objednal ;)

Odpovedať

—————

Dátum: 01.03.2012

Vložil: mihal

Titulok: TV + Net od T-kona

Zaujimam sa o moznost pripojenia TV a internetu, kedze mi pred kupou bytu bolo potvrdene, ze to bude zastresovat Telekom.
Konecne sa da objednat digitalna TV a net, doteraz mi to tam naslo len moznost DSL (blok A).
Vy to ako riesite? Vsimol som si, ze podaktori tam maju uz dlhsiu dobu natiahnute paraboly.

Odpovedať

—————

Dátum: 01.03.2012

Vložil: Ivan

Titulok: Re:TV + Net od T-kona

My mame parabolu, je to skor otazka ceny, s TV som ani nepocital. Net chcem riesit optikou cez telekom, avsak zatial spojazdnena nie je. V piatok mi to potvrdili priamo v telekome rovnako ponukli iba DSL.
Pokial viem, linky na NET su natiahnute, ale este nie su zapojene, co pripustil aj predajca v predajni, ze je to mozne. Takze cakam a taham "okrutnou" rychlostou O2 cez mobil.

Odpovedať

—————

Dátum: 02.03.2012

Vložil: mihal

Titulok: Re:Re:TV + Net od T-kona

Dobre robis sused, net na optike pojde jak svicarske hodzinky :) Ja by som aj rad vyckaval na tu optiku, ale nevedia mi presne povedat, kedy to bude aktualne.

Avsak kedze to treba uz len zapojit a nic ine, tak predpokladam, ze coskoro. Kua neviem, ci mam byt este chvilku trpezlivy, alebo ist do obycajneho digitalneho MAGIA..

Odpovedať

—————

Dátum: 03.03.2012

Vložil: Ivan

Titulok: Re:Re:Re:TV + Net od T-kona

Ak si netrpezlivy, skusil by som to inak. Skus sa opytat, ci by bol problem ist na digital a po zapojeni urobit iba upgrade, alebo musis cakat do konca akcie... myslim, ze za otazku to stoji. ;)

Odpovedať

—————

Dátum: 06.03.2012

Vložil: mihal

Titulok: Re:Re:Re:Re:TV + Net od T-kona

Toto je mozne len 6 mesiacov pred koncom viazanosti, takze rok a pol to budem musiet vydrzat na digitalnej TV s netom a potom konvertovat na optiku. Idem si to nejak vykalkulovat. :)

Odpovedať

—————

Dátum: 02.03.2012

Vložil: rasto

Titulok: Re:TV + Net

podla mojich informacii je do domu privedeny Telekom. nie su ale pripojene jednotlive byty, co je vidiet aj v skrinke, ktora sa nachadza nad skrinkou s isticmi vedla vchodovych dveri v byte. tento tyzden sa mali ozvat elektrikari, ze to zapoja. kedze sa nikto neozval, predpokladam, ze tak urobia buduci tyzden.

Odpovedať

—————

Dátum: 03.03.2012

Vložil: Ivan

Titulok: Re:Re:TV + Net

No ano, podla informacii ano, len som v tomto trochu skepticky... kto dal tieto informacie? viac veci malo by hotovych v jeden tyzden a meskali aj styri... takze predpoklad o buducom tyzdni je skor dufanie ;) ale lepsie ako uplne zavrhnut. a nie je to len otazka zapojenie jednotlivych zasuviek v skrini, ani sam telekom nema vedomost o pripojeni bytovky, takze neviem, ani "predavac" nemusi vediet vsetko...

Odpovedať

—————

Dátum: 05.03.2012

Vložil: rasto

Titulok: Re:Re:Re:TV + Net

telekom je napojeny minimalne na vytahy, ktore su spojene linkou na centralny dispecing v pripade, ze sa niekto zasekne. to bol vraj jeden z dovodov, preco isty cas nesli vytahy. pokial dom nemal svoje evidencne cislo, telekom to nemohol zapojit.

Odpovedať

—————

Dátum: 05.03.2012

Vložil: ivan

Titulok: Re:Re:Re:Re:TV + Net

suhlasim, hacik je, ze linka na vytah podla mna ad 1 nepotrebuje optiku, ad 2, nebol problem s telekomom, lebo to moze byt kludne riesene mobilnym spojenim, ale s tym, aby sa lokalizovalo, kto bude tuto sluzbu platit, resp. kam vlasne treba v pripade zaseknutia ist a kam vystavovat faktury ;) ale jasne ze sa mozem aj mylit

Odpovedať

—————

Dátum: 04.02.2012

Vložil: Ivan

Titulok: Studená voda 4.2.2010

Zaznamenal som netečúcu studenú vodu. Toto bolo hlásené o 17:30 a firme XY príde ráno 5.2. a bude to riešiť.
Fakt: na vstupe je tlak vody nulový a predpoklad je zamrznutie ešte pred vstupom. Na druhej strane, je to len predpoklad, lebo nikto sa na to pozrieť nebol.

Odpovedať

—————

Dátum: 05.02.2012

Vložil: Ivan

Titulok: Re:Studená voda 4.2.2010

Tak blok A ma zamrznutu studenu vodu :(

Odpovedať

—————

Dátum: 02.02.2012

Vložil: rasto

Titulok: recenzia

https://reality.etrend.sk/byvanie/lavita-racionalna-volba.html

https://reality.etrend.sk/byvanie/lavita-neskodna-bytovka-v-pezinku.html

https://reality.etrend.sk/byvanie/pozrite-sa-ako-vyzera-lavita-pezinok.html

Odpovedať

—————

Dátum: 04.10.2011

Vložil: Ivan

Titulok: Stretnutie na mestskom úrade

Mám pocit, že na to, že bola účastná vedúca a o stretnutí sa vedelo od 28.9 a konalo sa 4.10. mohla byť aj viac informovaná a nie "ráno som vytiahla spis a narýchlo ho študovala". Mám skôr zmiešané pocity, ale treba byť optimistický a veriť, že to bude OK. Veď uvidíme v utorok 11.10. :)

Odpovedať

—————





Kontakt

Lavita-pk - správa blogu